www.5ci.net

online.5ci.lt

www.news.lt

www.press.lt

www.banner.lt

www.search.lt

Kiti 5C projektai

  

  Į pradžią

Išplėsta paieška

Interneto kameros

Apie projektą

Pokalbiai

Demo

Mano Mediasearch

  Šiandien 2018 12 14

  

LTRUEN

  Apie projektą

 

Sveiki užsukę į duomenų saugyklą http://media.search.lt. Čia rasite įvairiausių rūšių failų: dokumentų, nuotraukų, piešinių, garso ir vaizdo įrašų, interneto kamerų užfiksuotų vaizdų, reklaminių antraščių ir kt. Čia taip pat galite saugoti savo asmeninius failus. Taigi saugykla gali būti naudojama tiek asmeniniams poreikiams – savo failams saugoti, tiek ir darbo tikslais – parduoti arba nusipirkti kitų pristatomus failus (nuotraukas, garso ir vaizdo įrašus ir kt.)

Kiekvienam žmogui

Savo kompiuteryje, ko gero, turite daugybę savo asmeninių nuotraukų, nuskanuotų arba iš karto padarytų skaitmeniniu fotoaparatu. Jas sudėjęs į failų saugyklą, galite susikurti asmeninį nuotraukų albumą. Jungdamas nuotraukas pagal temas, galite susikurti atskiras temines nuotraukų kolekcijas. Popierinės nuotraukos jau greitai taps atgyvena. Laikui bėgant, jų kokybė prastėja, o skaitmeninės nuotraukos interneto saugykloje išliks nepakitusios visą laiką. Failų archyve galite kaupti ir savo dokumentus, pvz., kursinius ar diplominius darbus, laisvalaikiu rašomą kūrybą, o gal net elektroninį dienoraštį.

Įkeldamas failus į saugyklą, galite nustatyti, ar Jūsų failus galės matyti visi, ar jie bus prieinami tik Jums ir Jūsų artimiems bičiuliams, kuriems suteiksite slaptažodį. Jūsų failus draugai ir artimieji per internetą galės pasižiūrėti net būdami kitame mieste ar šalyje.

Žiniasklaidai

Žiniasklaidos atstovai šioje saugykloje galėtų įsigyti reikiamų iliustracijų straipsniams ar priešingai, kaupti savo fotografų nuotraukas, radijo žurnalistų garso įrašus, televizijos žurnalistų vaizdo įrašus ir juos parduoti.

Šiuo metu http://media.search.lt saugykloje galima rasti „Naujosios komunikacijos" laidų vaizdo įrašų.

Darbo įstaigoms

Firmų darbuotojai saugykloje gali laikyti dokumentus, sudarytus „Word", „Exel" ir kitomis programomis; pristatymus (sukurtas „Power Pont" ar net „Flash" technologijomis); reklamines antraštes, kuriomis firma reklamuojama internete; firmos istoriją atspindinčias darbuotojų nuotraukas; darbuotojų sukurtus vaizdo filmukus apie veiklą ir laisvalaikį; firmoje įrengtų vaizdo kamerų užfiksuotus vaizdus. Jei darbo įstaiga rengia vaizdo konferencijas su verslo partneriais per tam skirtą įrangą ar nuotolinio mokymo kursus, šiuos įrašus taip pat galima saugoti interneto saugykloje.

Internete saugomas verslo susitikimų nuotraukas ar vaizdo įrašus per internetą bet kada galės peržiūrėti kitose šalyse esantys partneriai.

Pardavėjams

Failų pardavėjai – tai fotografai, menininkai, fotoagentūros, reklamos (reklaminių antraščių) kūrėjai, radijo ir televizijos žurnalistai, kurie saugykloje gali kaupti savo darbus ir pasiūlyti juos įsigyti kitiems.

Kaip naudotis sistema

Jau galite išmėginti, kaip veikia failų saugykla „Mano MediaSearch". Šiuo metu galite į čia įkelti ribotą failų skaičių. Užeikite į skyrių „Demonstracinė versija" ir įrašykite vartotojo vardo grafoje „demo", slaptažodžio grafoje – „demo".

Prašome nesinaudoti failų saugykla nelegaliais tikslais – nelaikyti joje pornografinių ir smurto nuotraukų, vaizdo įrašų, nelegalios programinės įrangos. Sistemos administratorius turi teisę tokius failus pašalinti.

Naudotis failų saugykla internete labai paprasta. Tereikia prisijungti prie http://media.search.lt interneto naršykle. Failus be jokio papildomo paruošimo iš savo kompiuterio galima tiesiai įkelti į http://media.search.lt, kiekvieną iš jų pavadinant, nurodant temą, vaizduojamo ar aprašomo įvykio laiką ir vietą, įrašant keletą reikšmingų žodžių, pagal kuriuos vėliau būtų paprasta failą susirasti naudojantis saugykloje veikiančia paieškos sistema. Įrašant failą į bazę nurodomas jo autorius, savininkas ir autoriaus teisės.

Įvairių tipų failai į duomenų bazę įkeliami panašiai. Kiek plačiau apie nuotraukas. Į saugyklą galima įkelti įvairaus dydžio nuotrauką – tai gali būti kokybiška nuotrauka, tinkama leidybai, ir paprastesnė, tinkama tik internetui. Sistema įrašo originalų nuotraukos dydį, be to, sukuria dar du nuotraukos dydžius – visiškai mažytį ir vidutinį. Mažo dydžio nuotraukas patogu panaudoti pristatyti visai nuotraukų kolekcijai. Tai ypač tinka nuotraukų pardavėjams. Jie gali pristatyti saugykloje tokio dydžio nuotraukas kaip pavyzdžius, o originalaus dydžio nuotraukas parduoti. Vidutinio dydžio nuotrauka tinkama internetui – jos kokybė ne itin didelė, kad nuotrauka greičiau pasirodytų atsidarius tinklapiui, o dydis pakankamas, kad nuotrauka būtų galima vaizdžiai iliustruoti straipsnius. Galima kurti nuotraukų kolekcijas, fotoreportažus.

Failų saugykloje veikia interneto pokalbių kambarys, kuriame galite susitikti aptarti nuotraukas ar vaizdo įrašus su pažįstamais ir nepažįstamaisiais, išrinkti geriausius. Pagrindiniame tinklapyje skelbiami geriausių garso, vaizdo įrašų ir grafikos failų penketukai, rodoma, kiek failų į bazę buvo įkelta per dieną, per paskutines 7 ir 30 dienų. Dominantį failą tinklapyje paprasta susirasti naudojantis paieškos sistema, pagal failo tipą (grafikos, vaizdo, garso, dokumentą), dominančią temą, failo autorių, failo sukūrimo ar jame vaizduojamo įvykio datą.

Taigi tokia failų saugykla naudinga įvairiausių profesijų ir pomėgių vartotojams. Saugokite ir branginkite savo praeitį ir dabartį, o gal ir ateities mintis, užfiksuotas įvairiausiu pavidalu, interneto saugykloje.

Jei turite pastabų, pageidavimų, klausimų rašykite el. paštu: media@5ci.lt.

 

© 2001-2018 UAB „Penki kontinentai“, Vilnius, Lietuva. Visos teisės saugomos. media@5ci.lt.

 Medžiaga, kurią galite matyti per media.search.lt, priklauso šios medžiagos savininkams. Atsakomybės ribojimas.

Į viršų